Husk der er klubaften d. 24. oktober

Vi kan nu løfte sløret med de nærmere detaljer om vores klubaften med bogpræsentation og auktion i morgen aften. Der kommer 36 numre under hammeren. Desuden sælger vi en hel del fiskebøger til meget rimelige priser. Der er flere fine titler, af bl.a. Jens Ploug Hansen og Sven Methling, som sælges for symbolske beløb. Husk hele provenuet går til LF. Vi begynder kl. 19.00.

Cirka tider:

  • Kl. 19.00 starter Jens Bursell med at fortælle om sin bog “Gedde Feber”.
  • Kl. ca. 20.00 begynder eftersyn af auktionseffekterne. (Bemærk der er ikke eftersyn før kl. 20.00)
  • Kl. ca. 20.30 starter auktionen.

“Gedde Feber” kan købes til en LF specialpris. Kun kr. 349 og kun denne aften, så der er ingen betænkningstid. Der er selvfølgelig mulighed for at få Jens til at signere bogen.